آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است
آیا تاکنون به تاسیسات ساختمان به عنوان قلب تپنده آن توجه کرده اید؟

اجرای جکوزی


لوله كشي جكوزي
در مدار لوله كشي براي جكوزي در نظر گرفته مي شود ، مدار اول مدار تصفيه و گرمايش آب جكوزي است كه همانند استخرهاي كوچك است.آب گرفته شده از كف جكوزي پس از عبور از صافي اوليه وارد پمپ شده وبا فشار وارد صافي اصلي شده و در نهايت(در صورت استفاده از شير چند راهه) بخشي از آن وارد مبدل شده وپس از اختلاط مجددا وارد حوضچه مي گردد.در مدار دوم كه مربوط به ايرجت ها مي باشد ، آب گرفته شده از جكوزي پس از عبور از صافي اوليه وارد پمپ ايرجت شده وبعد از ايجاد فشار وارد كلكتور ايرجت ها مي گردد متعاقبا هوا هم از مسير ديگري وارد لوله ايرجت ها شده ومخلوط هوا و آب با سرعت زياد وارد حوضچه جكوزي مي شود.
در شكل زير پلان استقرار جكوزي را مشاهده مي نمائيد.
 

ايرجت ها(Airjet)
براي اتصال جت ها به يكديگر از دورينگ در بالا وپايين استفاده مي شود كه بسته به تعداد جت ها قطر هريك از رينگها تعيين مي گردد ومعمولا قطر3 اينچ براي هر رينگ كفايت مي كند.در شكل زير نمونه اي از طرح ايزومتريك نازل براي يك نفر را مشاهده مي كنيد.


پمپ ايرجت(Airjet pump)
همانطور كه اشاره شد استفاده از جكوزي جهت ماساژ ماهيچه هاي بدن با آب مي باشد(آب درماني) نحوه حركت آب بدين طريق است كه آب از پايين ترين قسمت جكوزي توسط پمپ مكش شده وبا فشار به نازل هايي كه در اطراف جكوزي قرار داده شده هدايت مي گردد اين نازل ها با لوله هايي به هوا متصل مي باشند كه با توجه به ساختمان داخلي جت ها ، در اثر سرعت زياد آب ، هوا به درون ناز ل كشيده شده ودرنهايت زياد ، مخلوط آب وهوا با ماهيچه هاي بدن تماس پيدا مي كند.

دبي هر نازل(جت) با قطر1سانتي متر وسرعت حركت آب 16m/s تقريبا 4.5m3/h يا 20(gpm) است ومعمولا هر نفر2 تا3 نازل در نظر مي گيرند.

بنابراين پمپ ايرجت با دور2900(rpm) بايد قادر به تامين دبي و هد مورد نياز نازلها باشد خصوصا در تعيين هد پمپ ، مقاومت بدن شناگر نيز بايد در محاسبه لحاظ گردد.

مبدل جكوزي
مبدل آبگرم جكوزي بايد قادر باشد در شرايط زمستاني و در هنگام راه اندازي اوليه (تقريبا6 ساعت) آب سرد50 درجه فارنهايت(c100( را به دماي مطلوب 100 درجه فارنهايت برساند.
بازدید : 10779 29 شهريور 1390 ساعت 04:43 ب.ظ

برگزاری دوره های کاربردی
شبیه سازی نقشه های دو بعدی  
نظرسنجی
شما از چه قشری هستید؟
آمار بازدید
  • کل بازدید : 806641
  • بازدید امروز : 253
  • بازدید دیروز : 230
  • بازدید این ماه : 1910
  • آخرین بازدید : پنجشنبه 20 بهمن 1401 (12:06) ب.ظ
1401 بهمن
پنجشنبه
20