آیا تاکنون به تاسیسات ساختمان به عنوان قلب تپنده آن توجه کرده اید؟

فواید سونا

* فواید سونا برای سلامتی انسان*

 
* پس از ۱۰تا۱۵دقیقه ورود به سونا ضربان قلب ۳۰درصد افزایش یافته و ضربان قلب ۲برابر می شود. جریان خون عمقی کاهش یافته و جریان خون سطحی افزایش می یابد. فشارخون نیز کاهش می یابد. حرارت پوست تا ۱۰درجه و حرارت داخلی بدن تا ۳درجه می توانند افزایش پیدا کنند. عروق سطحی پوست منبسط می گردد.
*  سونا موجب انبساط خاطر گردیده و آرامش بخش است. با اتساع عروق خونی و افزایش گردش خون درد را تسکین می دهد.

* سونای بخار بهترین درمان برای مشکلات تنفسی از قبیل: برونشیت لارنژیت سینوزیت و تنگی نفس می باشد. بهبود جریان خون و تقویت سیستم قلبی و عروقی. افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عروق خونی بدن. 
* سونا می تواند فشارخون بالا را درمان کند و باعث تسکین تنش، استرس و خستگی جسمی و روحی گردد. تمدد اعصاب، شل کردن عضلات و رفع گرفتگی عضلات.
* سونا پوست بدن را لطیف تر، شاداب تر و روشن تر می سازد وسبب پاکسازی سطح پوست از سلول های مرده می گردد.
* تسکین درد مفاصل در آرتروز و دیگر بیماری های التهابی، افزایش اکسیژن رسانی به سلول های بدن و کاهش و التیام آکنه، اگزما و زخم های پوستی(البته زخم های خشک و بسته) از دیگر فوائد سونا می باشد.
* افزایش سوخت و ساز بدن، تنظیم و کنترل وزن فعلی، بهبود کیفیت خواب و باز شدن راه های تنفسی. 

* سونا یک شیوه سم زدایی بسیار کارآمد است. در واقع تعریق یکی از مکانیسم هایی است که بدن توسط آن سموم و مواد زائد را از بدن دفع می کند.

* تعریق در سونا سبب دفع سمومی همچون; سدیم، الکل، نیکوتین، کلسترول، فلزات سنگین (کادمیوم، سرب، جیوه، روی و...)، اوره و اسیدلاکتیک می گردد.

* سونا با القای حالت تب مصنوعی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مقاومت بدن را در برابر هجوم ویروس ها و باکتری ها افزایش می دهد.
بازدید : 4465 29 شهريور 1390 ساعت 10:38 ق.ظ

برگزاری دوره های کاربردی
شبیه سازی نقشه های دو بعدی  
نظرسنجی
شما از چه قشری هستید؟
آمار بازدید
  • کل بازدید : 806668
  • بازدید امروز : 280
  • بازدید دیروز : 230
  • بازدید این ماه : 1937
  • آخرین بازدید : پنجشنبه 20 بهمن 1401 (13:34) ب.ظ
1401 بهمن
پنجشنبه
20